logo
İDEAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (İDEAL İSG) © 2023

İDEAL İSG

OSGB

a

İDEAL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) bir veya birden fazla çalışanı olan işyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye’de yetkilendirilen ” İLK ” merkezdir.

 

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Doğrultusunda ;

 

Kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

 

Bu demek oluyor ki hangi tür işletme olursa olsun 1 çalışanı bile olsa bütün işyerleri bu kanun ile ilgili üzerine düşen hükümleri yerine getirme zorunluluğu getirmektedir. Bu kanun kapsamına giren işletmeler İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personeli çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

İşveren, işyerinde gerekli niteliklere sahip personel bulunmaması halinde yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını, OSGB’ lerden hizmet alarak yerine getirebilir.

 

İDEAL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi,

 

İşyeri Hekimi,

A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı,

Diğer Sağlık Personeli istihdamı sağlamaktayız.

 

Nasıl Hizmet Alırım?

 

ANKARA için ” 0 312 395 52 52 ” veya İSTANBUL için ” 0216 311 76 77 ” telefondan ve info@idealisg.com hesabından deneyimli personellerimizle iletişime geçerek ya da teklif isteme formundan başvuru yaparak istediğiniz hizmeti bizden alabilirsiniz.

 

Tehlike Sınıfını Nasıl Öğrenebilirim?

 

Muhasebe departmanınızdan isteyeceğiniz 6 haneli Na-Ce Kodu veya Asıl Faaliyet Kodunu; 27/02/2017 tarihli ve 29992 sayılı Resmi Gazete’de ve 31/01/2018 tarihli ve 30318 sayılı Resmi Gazete de revize edilen ‘İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği’nde yer alan listeden kontrol edip, tehlike sınıfınızı öğrenebilirsiniz.